Kurs podstawowy - interdyscyplinarne leczenie dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym
Zasady uczestnictwa w kursie podstawowym
Zobacz również -->O kursach
Do uczestnictwa w kursie zapraszamy przede wszystkim zespoły specjalizujące się w leczeniu dzieci dotkniętych dziecięcym porażeniem mózgowym.
Zespół powinien składać się z lekarzy specjalistów w dziedzinach rehabilitacji, neurologii, ortopedii, fizjoterapeutów i terapeutów zajęciowych oraz techników ortopedycznych. Od członków zespołu oczekujemy odpowiedniego poziomu wiedzy i doświadczenia w leczeniu dzieci popartego pozytywnym wynikiem testu wstępnego.
W sytuacji, gdy zespół nie jest kompletny oczekujemy co najmniej jednego z wyżej wymienionych specjalistów, jednego lub dwóch fizjoterapeutów i technika ortopedycznego z firmy, która jest w stanie wykonać odpowiadające wymogom ortezy.
Kurs skierowany jest tylko do stałych pracowników.
Każdy uczestnik powinien mieć doświadczenie w leczeniu MPD u dzieci (minimalnie 2 lata pracy w tej dziedzinie, co najmniej 2 razy w tygodniu). Pełne uczestnictwo we wszystkich wykładach i warsztatach kursu jest konieczne do uzyskania certyfikatu potwierdzającego zdobycie umiejętności prowadzenia funkcjonalnej terapii dziecka z porażeniem mózgowym.
Do zakwalifikowania na kurs wymagany jest pozytywny wynik testu wstępnego. Pełne uczestnictwo we wszystkich wykładach i warsztatach kursu jest konieczne do uzyskania certyfikatu potwierdzającego zdobycie umiejętności prowadzenia funkcjonalnej terapii dziecka z porażeniem mózgowym
Dla dwóch osób ubiegających się o udział w kursie fundacja Wandafonds
przygotowała stypendia w całości pokrywające koszty udziału w kursie. Aby
otrzymać stypendium należy bezbłędnie rozwiązać test wstępny i przesłać
rekomendacje kierownika ośrodka w którym się pracuje.
Koszt uczestnictwa w kursie podstawowym wynosi 850 zł.